Lees over de Buik Klassieker, Glutenvrije Piet, een leuke vacature en nog veel meer...
Nieuwsbrief
28 augustus 2025
mailingTop

We hopen dat je een mooie zomer hebt gehad en weer opgeladen bent voor het najaar. Wij hebben zin in alles wat er op de planning staat. In deze nieuwsbrief praten we je bij. Zo gaat er voor het eerst een kinderkamp in Limburg op pad, kun je je sportief óf als vrijwilliger inzetten tijdens de Buik Klassieker, is de aanmelding voor Glutenvrije Piet van start gegaan en staan er weer speeltuinbijeenkomsten op de agenda. In deze nieuwsbrief vertellen we je er meer over. We geven je een update over de huisartsencampagne en uiteraard hebben we ook weer een lekker recept voor je, zetten we de nieuwe aansluitingen van producten en horeca op een rijtje en nemen we een kijkje in de activiteitenkalender.

Veel leesplezier!

Team NCV: Floris, Marieke, Marlyne, Andrea, Chris, Lieke, Marissa, Annette en Margrietta

Huisartsencampagne groot succes!

Bij het Glutenvrij Magazine van juni ontvingen al onze leden een informatiefolder voor de huisarts, samen met een persoonlijke kaart. We riepen iedereen op om deze af te geven bij de huisarts om coeliakie, de kameleon onder de ziekten, meer bekendheid te geven in de spreekkamer. 

We kregen talloze reacties van leden die meteen in actie kwamen. Sommigen stapten direct op de fiets, anderen namen de folder mee naar hun eerstvolgende afspraak. Kinderen schreven zelf hun naam op de kaart en gooiden die vol trots in de brievenbus van de huisarts. Leden vroegen zelfs extra folders aan om nog meer huisartsen te bereiken. En ook online – zoals op LinkedIn – werd de campagne gedeeld. Daar vroegen bijvoorbeeld diëtisten uit ons netwerk aandacht voor coeliakie.

De reacties van huisartsen en assistenten waren positief. Velen vonden het een waardevol initiatief van de NCV. We hopen dat dit ook daadwerkelijk bijdraagt aan snellere herkenning van en betere zorg voor mensen met coeliakie.

Dank aan iedereen die heeft meegedaan! Heb je de folder en kaart nog thuis liggen? Geen probleem, het is nog steeds mogelijk om jouw huisarts te benaderen. Samen zorgen we ervoor dat iedere huisarts in Nederland weet wat coeliakie is.

Glutenvrije Piet: aanmelding is open!

De aanmelding voor Glutenvrije Piet is open en er zijn al meer dan 180 intochten die dit jaar meedoen. Daar kunnen er nog meer bij! Ook dit jaar hopen we dat bij zoveel mogelijk intochten een Glutenvrije Piet meeloopt, zodat dit feest ook veilig en zorgeloos is voor de kinderen die glutenvrij moeten eten. Op onze website kun je zien bij welke intochten Glutenvrije Piet meeloopt. Staat jouw woonplaats er nog niet bij? Overleg met de organisatie die de intocht regelt en meld je aan. Wij zorgen voor glutenvrije kruidnoten (met tas) en vermelden de intocht op onze website zodat alle kinderen met coeliakie weten waar ze moeten zijn!

Alle informatie over Glutenvrije Piet
Sproetje overhandigt haar boek

Hoog bezoek op het kantoor in Naarden. Fenne (bijnaam Sproetje) kwam samen met haar ouders, zus en broer op bezoek om 'haar' boek te overhandigen aan directeur Floris. Fenne heeft coeliakie en haar moeder schreef het verhaal om aan de kinderen in de klas uit te leggen wat het glutenvrije dieet inhoudt. 'Sproetje op ontdekkingsreis' is nu ook als boek uitgegeven en te bestellen. Leden van de NCV krijgen korting. Meer informatie vind je op onze pagina over (voor)lezen. Daar vind je meer voorbeelden van kinder(kook)boeken over coeliakie. Ook handig als cadeautje, voor in de klas of voor in de schoolbibliotheek! 

Over Sproetje en andere boeken
Kom in beweging voor meer onderzoek tijdens de Buik Klassieker

Hou jij van een sportieve uitdaging en wil je je prestatie koppelen aan het goede doel? Doe dan net als Jeroen, Patrick, Yvonne, Roef en alle anderen en sluit je aan bij het coeliakiepeloton van de Buik Klassieker op zaterdag 13 september. Dit evenement van het MDL Fonds roept mensen op om in beweging te komen en daarmee geld in te zamelen voor onderzoek naar coeliakie. Je kunt je inschrijven voor 40, 80 of 120 kilometer op de fiets of voor 5 of 10 kilometer wandelen of hardlopen. Er is ook een gezinsfietsroute van 15 kilometer. Alle routes zijn in de omgeving van Utrecht en onderweg zijn er rustposten waar glutenvrij eten en drinken wordt aangeboden. Op het start/finish terrein (Utrecht Science Park) richten we een NCV informatiestand in. Dankzij sponsoring door Bakker Leo kunnen de kinderen die deelnemen of als supporter aanwezig zijn hier een glutenvrije eierkoek versieren.

Klim jij op de pedalen of trek je je wandel- of hardloopschoenen aan? Wij juichen je toe! De deelnemers een hart onder de riem steken met een donatie kan natuurlijk ook!

Kom je helpen?
Wil jij deze leuke, sportieve, gezellige dag van dichtbij meemaken? We hebben nog plek voor vrijwilligers die van 11.00 tot 15.00 uur de informatiestand van de NCV op het start/finish terrein (Utrecht Science Park) willen bemensen en de kinderactiviteit begeleiden. Heb je belangstelling of wil je meer informatie? Stuur dan een mailtje!

Alle informatie over de Buik Klassieker en het coeliakiepeloton
Vrijwilligersvacature: nieuwe leden bellen

Kun jij goed luisteren? Wil je nieuwe leden graag op weg helpen? Draag je jouw kennis en ervaring graag over aan anderen? Lees dan snel verder!

Wij zijn in de regio's Zuid-Holland en in regio Noord (Friesland, Groningen, Drenthe) op zoek naar vrijwilligers die iedere maand een aantal nieuwe leden willen bellen. Deze functie kun je thuis op je eigen moment doen en het levert je mooie gesprekken op.

Naar de vacature
Kinderkamp Limburg: laatste vrije plekken *

Heb je het al gehoord? Van 10 tot en met 12 oktober 2025 organiseren we voor het eerst een glutenvrij kamp voor kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 12 jaar in Limburg! Op de website vertellen we alles wat je moet weten over het kamp én over hoe je je kunt inschrijven.
Het kamp is bijna volgeboekt,. Lijkt het je leuk om mee te gaan ? Meld je dan snel aan voor de laatste vrije plekjes! Ook als je niet in Limburg woont, mag je mee.

Meer info en aanmelden
Nieuw glutenvrij bier met Crossed Grain

Binnenkort kun je genieten van een nieuw glutenvrij bier met het Crossed Grain keurmerk. Vanaf september bengt biermerk vandeStreek Bier twee glutenvrije bieren op de markt: de Hop Art IPA met tonen van perzik en citrus en een frisse pilsener.

Verder, op fust, ook de Badaboom, maar deze fruitige IPA is voorlopig alleen verkrijgbaar in café Badading in Utrecht. Proost!

Naar onze productendatabase
Recept van de maand: boekweitgalettes

Dit keer geven we je een recept voor een lekker, traditioneel Bretons lunchgerecht uit de Glutenvrije Bijbel van kookboekenauteur Janneke Vreugdenhil. 

Het recept kan desgewenst makkelijk lactosevrij en vegetarisch worden gemaakt. De galettes bak je met alleen boekweitmeel, water en een snufje zout.


Veel bakplezier en eet smakelijk!

Naar het recept

VOOR IN DE AGENDA
kijk voor meer activiteiten op Activiteitenkalender - NCV

* Alleen voor leden. Ook lid worden van de NCV? Dan krijg je, naast veel ledenvoordeel, vier keer per jaar het populaire Glutenvrij Magazine in de bus. www.ncv.nl/lidworden.

Hoe meer leden hoe sterker onze stem!

mailingBottom
Linkedin    Facebook    Instagram    Spotify    Youtube