NCV en MDL Fonds komen in actie voor veilig glutenvrij eten in ziekenhuizen
Afgelopen donderdag stuurden de NCV en het MDL Fonds een brief aan de raden van bestuur van ziekenhuizen.
Daarmee vragen we aandacht voor een probleem dat voor mensen met coeliakie grote gevolgen kan hebben: veilig glutenvrij eten is tijdens een ziekenhuisopname nog lang niet overal goed geregeld.
In een ziekenhuis zijn veel verschillende afdelingen en medewerkers betrokken bij het bestellen, bereiden en serveren van maaltijden. Juist daardoor kan het misgaan. Soms is er onvoldoende glutenvrije keuze, bestaat er onzekerheid over kruisbesmetting of moeten mensen in het uiterste geval zelf voor hun eten zorgen.
Dat moet beter!
Met de brief willen we ziekenhuizen aansporen om dit goed te regelen. De NCV denkt daarbij graag mee en kan ziekenhuizen ondersteunen met praktische informatie en advies.
Tegelijkertijd wordt ook de politieke druk opgevoerd: in de Tweede Kamer worden hierover Kamervragen gesteld.